Moda na dietę bezglutenową

W mediach elektronicznych i tradycyjnych coraz częściej mogę trafić na wypowiedzi celebrytów, którzy stosują dietę bezglutenową w celu utrzymania formy, zdrowia i są trendy na rynku show biznesu. Ogromnie mnie takie wyznania zniesmaczają, wręcz czuję się rozczarowana ilością tych wyznań, bo ciągle myślę ile celebryci nie wiedzą przez jakie ograniczenia i czasem głód jedzenia przechodzi osoba skazana na dietę bezglutenową, która w celu uratowania swojego życia stosuję stosuje te dietę.

Dieta bezglutenowa jest jedyną walką z glutenem, na którym można cierpieć z powodu nietolerancji lub z celiakii i tej ostatniej najczęściej się stwierdza u osób, które mają lub nie mają nawet objawów tej choroby. Zauważalna zmiana u ludzi to brak nabierania masy ciała, złe samopoczucie, biegunki i pogorszenie się pamięci. Dlatego samodzielne przechodzenie na dietę, bo jest na to moda jest moim zdaniem prywatna sprawa celebryta, ale nie ma sensu drażnienie tego, kto bardzo chętnie jadłby wszystko, co mu aktualnie jeść nie wolno.

Zdrowie jednak jest najważniejsze dla dobrego samopoczucia i pracy organizmu ludzkiego, dlatego jeśli jedynym sposobem na walkę z chorobą jest tylko przestrzeganie diety bez zbóż – to w imię tego zdrowia należy ją stosować.

Moda czy media nie powinny wpływać na nasze samopoczucie, ale niestety nie unikniemy medialnych frazesów jakoby dieta bezglutenowa była dieta cud na odchudzanie ciała czy pomagała w nabyciu wspaniałej sportowej formy.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *